Zelená a Hnědá šestka na okrskových závodech  7. 5. 2016

V sobotu 7. května byl pro vlčata 91. oddílu významný den. Po dvou letech opět mohla zápolit na okrskovém kole Závodu vlčat a světlušek. A že snahou všech bylo postoupit do krajského kola v Lednici, tak se na to kluci také náležitě připravovali. Jenže, jak už to bývá, nějaký ten bacil či žihadlo dotěrné včelky dokážou na poslední chvíli všechny plány zhatit. A tak z původních 10 borců do dvou hlídek, co chtěla Zelená šestka poslat do bojů, na startu zůstalo jen sedm, takže se podařilo vytvořit pouhou jednu hlídku. Za krásného počasí kohoutovickým lesem plným konvalinek, lechy jarní, mařinky vonné, rožců, jahodníku, kostivalu, rozrazilu, pomněnek či kokoříku plnili úkoly, aby se dostali přes bludiště až k bájnému Minotaurovi, kterého společně se statečným Theseem udolali. Na devíti stanovištích se prověřovala znalost první pomoci, manuální zručnosti, orientace, logické myšlení, získávání informací, řešení problémových situací, znalost dopravních pravidel a značek, znalost živočišné i rostlinné říše či skautské historie. Pravda, tu a tam ještě kluci nějakou tu věc neuměli, něco se nepodařilo, ale přesto většinou si svými výkony nějaký ten bod vysloužili. Po doběhnutí do cíle kluci ze Zelené šestky chvíli skotačili v lese, potom se šli podívat na tu obrovskou houbu vodojemu, zalozili si na průlezkách a potkali malého slepýše, co se před nimi chtěl skrývat.
Když jsme po vyhlášení výsledků zjistili, že z 19 vlčáckých hlídek získala Hnědá šestka 10. a 8. místo a Zelená šestka 7. místo, tak jsme měli radost a klukům za jejich snahu patří pochvala, byť nám letos závod v Lednici unikl. Tak třeba příště! Na závěr se za námi přijel podívat i Martin – Jirásek, ještě s trochu opuchlou tváří. A potom již hodní tatínkové naložili Zelenou šestku do svých aut a pelášilo se domů.

Hnědá šestka na okrskových závodech

V sobotu ráno se na Mendláku sešlo 9 statečných vlčat, která se rozhodla, že změří svoje síly s ostatními vlčátky v okrskových závodech. Ty se tentokrát odehrávaly v Kohoutovicích. Po přihlášení a rozdělení do dvou hlídek nás čekalo slavnostní zahájení. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že naši pomoc bude potřebovat král Mínos, abychom společně se statečným Theseem dokázali přemoci bájného Minotaura. Protože jsme startovali až později, stihli jsme si společně zahrát ještě nějaké hry. Když konečně nastal náš startovní čas, vyrazili jsme na trať i my. Na trati jsme plnili různé úkoly ze zdravovědy, historie, orientace v přírodě, poznávali zvířata, nebo si vyzkoušeli i naši manuální zručnost. Po doběhnutí do cíle jsme si odpočinuli a už netrpělivě očekávali výsledky. Přesto, že to byly pro některé z nás první závody, podařilo se nám nakonec umístit na 8. a 10. místě z celkových 19. vlčáckých hlídek. Po vyhlášení výsledků jsme z Kohoutovic vyrazili zpátky na Mendlák, kde na náš už čekali rodiče. Závody jsme si užili a příští rok už budeme zase určitě o něco lepší.

Vašek, Pepa

Zápis 72. oddílu:

Čekala nás stanoviště na znalosti jako zdravověda, historie, orientace, či poznávání přírody, ale i na první pohled jednodušší disciplíny jako spolupráce, logické myšlení nebo fyzická zdatnost. Celkem se závodu účastnilo 19 vlčáckých hlídek. Byli jsme jako opaření, když jsme se při vyhlašování dozvěděli, že naši Kamzíci celé závody ovládli a Mamuti nebyli daleko za nimi, jelikož skončili na místě čtvrtém. Místa jsou o to cennější, že do krajského kola postupují 4 první družiny, takže se již můžeme těšit na nečekanou, ale zaslouženou vlčáckou víkendovku v Lednicko-valtickém areálu.

Kamzíkům i Mamutům gratulujeme.