Mezistřediskové hokejové utkání

Nápad uspořádat hokejový zápas mezi naším střediskem Řehoře Mendla a 27. střediska ze Starého Lískovce napadl bratry z Lískovce. Hodně se nám líbil a tak jsme se k němu hned připojili. Sešli jsme se v Černovicích u kluziště v neděli 2. března. Lehce jsme se rozbruslili, naše středisko mělo dostatek hráčů a tak jsme se rozdělili do jednotlivých formací (na ledě musel být vždy jeden člen do 15 let, jeden do dvaceti a dva nad dvacet let) vyladili taktiku a hurá do toho. Z našeho oddílu se nakonec zúčastnilo 5 hráčů: Lost, Radar, Myšák, Čára a já. V první třetině zápasu to pro naše středisko vypadlo opravdu dobře a nadějně když sme vyhrávali o devět gólů. Nicméně 27. středisko nespalo a v druhé třetině nás velmi obratně dotáhlo a my jsme znervózněli. A tak byla třetí třetina hodně napínavá! Ještě že velkou oporou nám byli naši fanoušci a fanynky, kterých jsme měli opravdu "pěknej kotel", přesně jako to v Brně bývá zvykem. Konečný stav 26:16 (nebo tak nějak) byl po hodinovém utkání nakonec pro nás pozitivní a historicky první zápas jsme vyhráli. Bratři z 27. střediska nám předali putovní cenu "Zlomenou zlatou hokejku" a pod příslibem že příští rok bude velká odveta jsme se rozjeli domů.

Díky pořadatelům za krásný nápad a dobře provedenou organizační část. Bylo to SUPER!

Zapsal: Čmelda

Naše středisko bylo, po vzoru Rychlých šípů, vyzváno k poměření sil v tradičním českém sportu, hokeji. Vyzyvatelem bylo 27. středisko ze Starého Lískovce. Místem zápolení bylo kluziště v Černovicích, kde jsme se sešli v neděli večer. Obě střediska dala dohromady každé několik pětek pro střídání, věkově rozložené od skautů přes rovery až po činovníky. Utkání to bylo urputné, za vydatného povzbuzování velké fanouškovské základny, především z řad našich dívčích oddílů. Zlatou zlomenou hokejku nakonec vybojoval tým našeho střediska pod vedením trenéra Romana. Sportovní večer se obzvláště vydařil a všichni se těšíme na příští, druhý ročník.

Zapsal: Ondra Letocha.